ZŠ Šromotovo na přespolním běhu

10. 10. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

V úterý 4.10.2022 se v nedalekých Všechovicích konal přespolní běh. Dohromady proběhlo polní tratí celkem 245 žáků ze 12 škol přerovského okresu, rozdělených do čtyř kategorií – mladší dívky a mladší kluci (6. a 7. třída), starší dívky a starší kluci (8. a 9. třída). Jedná se tak, podle pořadatelů, o daleko větší účast po dlouhé době. Do krajského kola postupuje pouze první družstvo z každé kategorie. Počasí vypadalo již z rána dost nepřejícně. Terén byl velmi mokrý z dřívějších dešťů a mračna se bohužel stahovala i na přespolní závod. Občasné poprchání tedy nezaskočilo nikoho, zmokli jsme již při příjezdu do Všechovic. Co by to byl za přespolní běh bez pořádné dávky bahna.

Naše týmy se v této vysoké konkurenci neztratily a předvedly velmi pěkné výkony. Na postup to bohužel nestačilo. Mladší dívky se tak mohou pyšnit krásným 3.místem a mladší chlapci 5. místem. Starší chlapci zůstaly také v předních příčkách na 5. místě a dívky hned za nimi na 6. místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Týmy v sestavě:

Mladší žačky: Sabina Boráňová, Karolína Molnárová, Jolana Skřičková, Kristýna Zlámalová, Nela Musilová, Erin Ptáčková

Mladší žáci: Tomáš Sommer, Radek Symerský, Richard Nerád, Radek Perutka, Jakub Adam, Václav Adámek

Starší žačky: Tereza Adamová, Anežka Šimková, Tereza Sommerová, Barbora Hubová, Valerie Kopřivová, Veronika Randusová

Starší žáci: Miroslav Horník, Vladimír Hýža, Jakub Post, Šimon Konečný, Jakub Geisler, Aaron Fröhlich